Mikrojehličkování je nová generace mezoterapie, která pomáhá s redukcí vrásek, zpevněním kontur obličeje a s redukcí rozšířených pórů. Kromě toho řeší velmi efektivně i problémy s hyperpigmentací, rosacey, jizvami, striemi, nebo jizvičkami po akné.

Microneedling je dermatologické ošetření jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí, kterou nastavujeme na potřebnou hloubku vpichu pro dosažení nejlepších výsledků. Mikrojehličky pronikají skrz pokožku pod povrchovou vrstvu kůže, a tím vytváří velmi malou ránu, která naruší staré kolagenní řetězce a spustí proces hojení.

Na co je mikrojehličkování vhodné?

 • Obnova vzhledu pokožky - Revitalizace pleti, obnova tonusu, hydratace, zpevnění
 • Potlačení drobných a středních mimických vrásek v oblasti obličeje a krku
 • Hyperpigmentace - zesvětlení hyperpigmentací včetně melasma
 • Hypotrofické jizvy - potlačení hypotrofických jizev, snížení jejich hloubky.
 • Hyperlipotrofie (celulitida) - redukce "pomerančové kůže" zejména v oblasti hýždí a stehen.
 • Strie - podpora tvorby kolagenu, který omezuje rozvoj pajizévek v podkoží.
 • Trudovitá pleť po akné - zjemnění a vyhlazení pleti.
 • Zpevnění poprsí

Princip účinku v úrovni kůže

Působenímikrojehličkování je založeno na schopnosti podporovat vlastní regenerační aktivitu organizmu. Vstup mikrojehlic do kůže stimuluje nervová zakončení ve škáře a podkoží, avšak jehlice jsou tak tenké, že při doporučeném způsobu použití nevyvolávají poškození kůže. Tím zůstává plně zachována bariérová funkce pokožky. Nicméně stimulace koncových nervových zakončení spouští fyziologickou kaskádu reakcí, které vedou k procesu hojení. Klíčovou roli hrají kožní buňky v okolí mikropórů, které se vytvoří po dermarollingovém ošetření.Tyto buňky jsou ve škáře zodpovědné za novotvorbu kolagenních a elastických vláken.

Jak působí dermapen na omlazení pokožky, na její vypnutí nebo při odbourávání tuku v podkoží?

Výše popsaný mechanizmus novotvorby kolagenních vláken celkově pozitivně působí na strukturu kůže. Navíc dochází ke stimulaci fyziologické obnovy nejsvrchnější vrstvy kůže – pokožky. Drobné mikropóry rovněž usnadňují lokální prostup vybraných látek do hlubších vrstev pokožky. Na tomto principu jsou založena séra pro mezoterapii od firmy SynCare

Práce s dermaperem

Nejčastější lokalizace : obličej, krk, dekolt, stehna. Pacient podepisuje informovaný souhlas.

Zákrok: nanesení zvoleného přípravku, následná mezoterapie dermarollerem.. V průběhu zákroku se mohou na kůži objevit petechie, které jsou znakem prostupu jehelců do dermis a pro samotný výkon nepředstavují riziko.

Opatření po zákroku: dezinfekce míst mezoterapie, krytí pleti ve formě krému. Pacient obdrží informace o zákazu opalování v následujících 48 hodinách a doporučení pro péči o pokožku v nejbližším období.

Frekvence opakování mikrojehličkování

Pro optimální navození účinku kúru opakujeme po 2 až 4 týdnech, 3 - 6 krát po sobě, dle charakteru ošetření.

Kontraindikace

těhotenství, kojení, kožní onemocnění v místě aplikace, poruchy srážlivosti krve, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém, známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků

Druhy přípravků :

 • MezoHYAL 2% a 4% ( nezasíťovaná kyselina hyaluronová, vitamín E, vitamín A )
 • MezoBOTEX ( Argireline - náhrada botulotoxinu, kys. hyaluronová, látka DMAE )
 • MezoTRICHIX ( aminoderivát pro aktivitu vlasové cibulky )
Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky