Zdravotní masáž je vhodná pro zdravé i nemocné lidi. Je to soubor speciálních masážních technik a hmatů. Masáž působí příznivě na tělo i nervovou soustavu, též protistresově a napomáhá i lymfatickému systému, odstraňuje bolestivé zatvrdliny ve svalech (tzv. trigger points).

Dokonalá funkce lymfatického(mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž - ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy.

Dokonalá funkce lymfatického(mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž - ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Reflexní terapie byla v Číně známá již před 5000 lety. Masáž založená na reflexních bodech na chodidlech, které odpovídají daným orgánům našeho těla je velmi příjemná a uvolňující. Každý reflexní bod je zakončením reflexní energetické dráhy (meridiánu), která začíná například v hlavě, prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Jako prevence slouží k celkové tělesné harmonizaci.

Dornova metoda se těší u pacientů, terapeutů a lékařů stále větší oblibě. Je to způsobeno jednak tím, že se lidé v dnešní době chtějí v oblasti zdraví přiučit i alternativním metodám, a jednak jednoduchostí a účinností této techniky. Stále více lidem je jasné, že na člověka je třeba se dívat jako na celek, tzn. vedle tělesných složek nemoci brát do úvahy i ty emociální a psychické. Terapie probíhá relativně šetrně. Mohou se ji snadno učit i laikové, obvykle zainteresovaní pacienti, a vedlejší účinky lze sotva očekávat. Taková metoda si zaslouží být zpřístupněna co možno nejvíce lidem.

Z knihy Dornova metoda – jemná cesta ke sředu Galman Raslan

Jemná masáž páteře, která pomáhá uvolnit tenzi a napětí svalů v oblasti páteře. Současně je to i příjemná energická a relaxační masáž, kterou je vhodné provádět před ošetření klienta Dornovou metodou.

Původně žil člověk v přírodě. Život byl z dnešního pohledu fyzicky dosti namáhavý. Těžká ruční práce za pomoci jednoduchých nástrojů, a to ve všech oblastech lidského života, od řemeslné práce až po základní práce na poli. Člověk žijící v dnešní době má méně fyzické práce, s čímž přichází menší možnosti pohybu. Tím pádem dochází k tomu, že svaly jsou méně využívány a dochází k jejich zkracování, zatuhnutí. Při neopatrném pohybu může dojít k poškození šlach a pocítění lokální či plošné bolesti.

Speciální technika, která uvolňuje blokaci krční páteře za pomocí masáže krku. Dle referencí klientů, kteří prodělali hloubkovou masáž krku, změnila se ostrost vidění, ustaly úporné bolesti hlavy. "Krční páteř nebolí, bolí svaly krku"

S. Fladera

Používání baněk je známé již od starověku. Dodnes je to jedna z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad,ale i pro ovlivňování funkcí vnitřních orgánů. Dnes se většinou používají baňky skleněné,v dřívějších dobách se používalo pro zhotovení baněk různých materiálů. Při aplikaci baněk je nutné znát souvislosti mezi vnitřními orgány a částí páteře nebo i jiných částí těla, které s orgánem souvisí.

Míčková facilitace je pomocná fyzioterapeutická metoda, která účinně podporuje léčbu alergických, respiračních a ortopedických onemocnění a dále urychluje léčbu u poúrazových stavů u dětí i dospělých. Pomáhá také od vadného držení těla a dětských skolióz.

Pojem celulitida (cellulitis) zná snad každá dívka a žena. Označuje se tak stav kůže, kdy jsou na určitých partiích těla vidět hrbolky, dolíčky a nerovnosti. Tyto neestetické tukové útvary vytváří na kůži tzv. pomerančový efekt a vzniká tzv. pomerančová kůže. Odborný název je dermatopanniculosa, neboli lipohypertrofie (zbytnění tukových buněk)

Respirační terapie, též někdy nazývaná jako dechová rehabilitace je soubor terapeutických technik, které hrají ve fyzioterapii důležitou úlohu.

Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky