Dornova metoda se těší u pacientů, terapeutů a lékařů stále větší oblibě. Je to způsobeno jednak tím, že se lidé v dnešní době chtějí v oblasti zdraví přiučit i alternativním metodám, a jednak jednoduchostí a účinností této techniky. Stále více lidem je jasné, že na člověka je třeba se dívat jako na celek, tzn. vedle tělesných složek nemoci brát do úvahy i ty emociální a psychické. Terapie probíhá relativně šetrně. Mohou se ji snadno učit i laikové, obvykle zainteresovaní pacienti, a vedlejší účinky lze sotva očekávat. Taková metoda si zaslouží být zpřístupněna co možno nejvíce lidem.

Z knihy Dornova metoda – jemná cesta ke sředu Galman Raslan

Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost je tato metoda stále oblíbenější a vyhledávanější. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou a velmi úspěšně také vyrovnává rozdílnou délkou končetin a tím napravuje celkovou statiku těla.

Současně je to i příjemná enegická a relaxační masáž, kterou je vhodné provádět před ošetřením klienta Dornovou metodou.
Posunuté bederní nebo hrudní obratle mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Jako olejíček se u masáže používá třezalka, protože uvolňuje zablokovaná místa a svaly.

Dornova metoda není všelék, ale za její funkčnost hovoří i to, že ve velkých centrech (nemocnice Homolka) lékaři tuto metodu používají spolu a nebo vedle klasického ošetření pohybového aparátu.

Dornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou se mohou léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost je tato metoda stále oblíbenější a vyhledávanější. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délkou končetin a tím napravuje celkovou statiku těla.

Uvolňováním blokád mezi jednotlivými obratli se uvolňují energetické dráhy, které ovlivňují mnoho orgánů v našem těle. Existuje několik míst na nichž se meridiány kříží a navzájem spojují. Jsou-li na těchto spojovacích drahách bloky, vzniká hromadění energie, která se projeví na jiném místě našeho těla. Pomocí Dornovy metody lze tyto dráhy odblokovat a umožnit proudění energie správným směrem.

Nedílnou součástí Dornovy metody je i Breussova masáž. Breussova masáž je jemná masáž páteře, která pomáhá uvolnit tenzi a napětí svalů v oblasti páteře.

Kontraindikace:

  • při nachlazení, chřipce nebo v případě, že klient stále pobírá léky, nebo antibiotika po nemoci
  • při náchylnosti ke zlomeninách při osteoporóze
  • při nádorovém onemocnění, těžké cukrovce nebo při celkovém onemocnění
  • po nehodách, akutních úrazech. Zlomeniny musí být zhojeny
  • po operacích (s vyjádřením lékaře)
  • při kloubních náhradách kyčelního kloubu
  • při Bechtěrerově nemoci
  • při akutních zánětech

Historie

Za otce Dornovy metody je považován Dieter Dorn z německého městečka Lautrech Allgau, který se významným způsobem podílel na jejím znovuobjevení a uvedení do praxe. Stála za tím jeho vlastní životní zkušenost.

V 35 letech ho postihl úraz páteře a od úporných bolestí mi pomohl až místní sedlák. Dieter Dorn byl jeho schopnostmi fascinován a toužil se od něj tuto techniku naučit. Bohužel sedlák zanedlouho zemřel a Dorn byl odkázán pouze na svou intuicí. Metodu neustále rozvíjel a samí byl překvapen její obrovskou úspěšností. Od té doby se metoda rozšiřuje do celého světa a těší se stále větší oblibě.

Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky