Tejpování (taping) je jednou z běžně používaných metod sportovního lékařství. Název je odvozen ze základního materiálu této metody, z angl. výrazu pro slovo páska = tape (tejp). Jedná se o metodu obvazování tělesné partie, nejčastěji končetin, pomocí pružných pásek o různé šířce podle velikosti a umístění tejpové aplikace.

Lymfotape je metoda při níž se pásky Kineziotapu nanáší na kůži. Z těchto pásek se vytváří různé vějíře, které se liší dle místa, které se ošetřuje. Tyto vějíře působí na lymfatický systém tak, že zvyšuší tok lymfy směrem k lymfatickým uzlinám. Tím dochází k odvodu nadbytečné lymfy a nebo podpory lymfatického systému. Tuto techniku lze použít v širokém měřítku poúrazovém, pooperačním či chronickém stádiu pacienta.

Taping je metoda, při které za pomocí speciálních pásek, které nalepíme přímo na kůži, ovlivňujeme problematické oblasti kloubů či vazů.Časté je poškození vazů ve smyslu natržení nebo dokonce přetržení., Vazy jsou součástí kloubů se hojí pevnou vazivovou jizvou, která se často znovu poraní a způsobuje prodloužení vazů.

Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky