Používání baněk je známé již od starověku. Dodnes je to jedna z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolestech zad,ale i pro ovlivňování funkcí vnitřních orgánů. Dnes se většinou používají baňky skleněné,v dřívějších dobách se používalo pro zhotovení baněk různých materiálů. Při aplikaci baněk je nutné znát souvislosti mezi vnitřními orgány a částí páteře nebo i jiných částí těla, které s orgánem souvisí.

Použití baněk má několik kladných účinků - napomáhá pročištění krve, zlepšení cirkulace, regulaci a zdokonalení funkce autonomního nervového systému, odstranění bolesti i uvolnění ztuhlých svalů. Baňky se většinou přikládají na dobu 10-15 minut. Zejména po první aplikaci je možné,že v místě aplikace zůstanou po první návštěvě menší "hematomy" - ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda - na ně většinou aplikujeme 8-12 baněk. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena, hrudník, stehna či chodidla. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní.

Samotná aplikace

Ošetřovaného položíme na břicho s rukama podél těla. Záda lehce promasírujeme s použitím masážního olejíčku a citlivě zmapujeme eventuelní změny v podkoží. Potom je vhodné větší baňkou promasírovat celá záda pomalým krouživým pohybem, zvláště citlivá místa a zatvrdliny.

Při lehčích potížích masáž baňkami postačí. bývá příjemná a rychlým prokrvením kůže a svalů působí uvolnění a úlevu.

Při větších potížích po této přípravě používáme baňky menších rozměrů, které aplikujeme již cíleně na dané body a necháme je zde působit cca 10-15 minut.

Délka aplikace  30 minut včetně masáže ( první aplikace může trvat cca 40 minut - zde je kromě baňkování a masáže povinná administrativa a podepsaný souhlas klienta s aplikací baněk)

Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky