Pojem celulitida (cellulitis) zná snad každá dívka a žena. Označuje se tak stav kůže, kdy jsou na určitých partiích těla vidět hrbolky, dolíčky a nerovnosti. Tyto neestetické tukové útvary vytváří na kůži tzv. pomerančový efekt a vzniká tzv. pomerančová kůže. Odborný název je dermatopanniculosa, neboli lipohypertrofie (zbytnění tukových buněk)

Z hlediska zdravotního dne ale celulitida zajímá také gynekology (kvůli hladinám hormonů), lymfology (vzhledem k žilní problematice), plastické chirurgy (vzhledem k operativním zákrokům v problematických partiích), psychology (vzhledem k nízkému sebevědomí a nelásce některých žen ke svému tělu) a pod.

Zájem o celulitidu  je tedy opravdu obrovský a každá žena se zajímá hlavně o to, zda ji má a pokud usoudí či zjistí, že ano, tak jak se jí může co nejrychleji zbavit.

Celulitidu dělíme na čtyři stupně

  • první stupeň - změny na kůži jsou vidět jen při kompresivním Pinch testu (štípací test)
  • druhý stupeň - nerovnosti na kůži, nejčastěji jsou na zevní straně stehen a vidíme je při napnutí svalu, sezení na tvrdé podložce nebo při ostrém bočním osvětlení

Při prvním a druhém stupni stačí obvykle úprava pohybového a stravovacích režimu + masáže proti celulitidě nebo lymfatické masáže.

  • třetí stupeň - nerovnosti jsou vidět za jakéhokoliv osvětlení, vsedě, ve stoje i v lehu.

Vyžaduje komplexní a dlouhodobější péči  masáže proti celulitidě, lymfatické masáže, úprava stravy, pitného režimu, pohybovou aktivitu, péči o své tělo

  • čtvrtý stupeň - hrubé, velké projevy nerovnosti na kůži, většinou bohužel nastává nevratné poškození. Jde převážně o velkou gynoidní nadváhu (tuk se hromadí v podbříšku, bocích, hýždích, stehnech). Nutnost lékařského vyšetření a následné spolupráce klientky s lymfologem, obezitologem a případně plastickou chirurgií.

Kontraindikace: 

  • infekční onemocnění, záněty, pooperační stav
  • kožní problémy, otevřené rány, modřiny, popáleniny
  • křečové žíly a cévní onemocnění
  • těhotenství
Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky